ссылка

Чому українські біженці у Данії намагаються не дивитися новини з України

Увеличить шрифт
А
А
А

– Мені здається, що ситуація в Україні з кожним тижнем та з кожним місяцем лише погіршується, – каже Марина Бабич TV2.

Вона поїхала з України з двома дітьми цього літа, коли зрозуміла, що її дітям потрібне спокійніше і передбачуваніше життя.

Друзі запросили її до Данії – на їхню думку, тиху та доброзичливу країну.

Марині також подобається Данія, але іноді вона почувається як на чужій планеті. Їй складно знайти себе, і вона зізнається, що впадає у депресію.

– Я маю підтримувати своїх дітей, які теж почуваються тут трохи рогубленими. Намагаюся бути сильною, але коли ти один, занепокоєння та самотність нестерпні, – каже вона.

Найскладніше для переселенців з України – мовний бар'єр.

– Я так просто хочу поговорити з людьми – в автобусі чи в магазині – і бути зрозумілою.

Дома Марина Бабич працювала вчителем, але в Данії знайти викладацьку роботу для неї є абсолютно нереальним завданням – так вона вважає: як мінімум, потрібно вільно володіти англійською мовою.

У Копенгагенському університеті розпочато дослідницький проект про психічне здоров'я українських біженців, з вибірковим обстеженням 500 переселенців у рамках пілотного проекту. Деякі з них мають таку сильну травму, що вони потребують лікування, каже Карен-Інге Карстофф, доцент психології Копенгагенського університету, яка очолює проект.

– Ми стежитимемо за ними з часом, щоб зрозуміти і зрештою спрогнозувати психологічні проблеми, які можуть виникнути у біженців, – пояснює вона.

Зараз, коли здається, що війна може затягтися на роки, багато хто з біженців починає розуміти, що, можливо, їм доведеться створювати умови для постійного життя у Данії.

– Спочатку більшість із нас сподівалися, що пробудемо тут недовго. Тепер усі зрозуміли, що це буде надовго. Тому ми намагаємося знайти роботу та відправити наших дітей до школи. У нас немає іншого виходу, – каже Марина Бабич.

Багато хто з біженців зізнається, що намагається не дивитися новини з України, щоб убезпечити себе.

– Весь час багато стресових думок, тому що ми уявлення не маємо, коли закінчиться війна, – каже Ганна Бабуркіна, одна з інших жінок у групі взаємодопомоги.

Понад 66% українських біженців, які переїхали до Данії, складають жінки, частина з них – матері-одиначки з дітьми. Загалом на роботу влаштувалися 38% працездатних українців, решта одержує грошову допомогу.

Українці знайшли роботу, зокрема, у готельному та ресторанному бізнесі, сфері послуг та туризму, а також у сфері клінінгу. Отримати кваліфіковану роботу без знання датської або англійської мови – нереально.

 

Власний кореспондент «ОР»

50
Поставить лайк: 14
Если Вы заметите ошибку в тексте, выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы отослать информацию редактору