ссылка

Ласкаво просимо звідси: як Естонія вирішує проблему міграції

Увеличить шрифт
А
А
А

Договір Департаменту соцстрахування та власників житла в Естонії для українських біженців закінчується у березні. Зараз потрібно вживати екстрених заходів. Тож вигадали розселяти українських біженців на  пасажирському поромі.  Останні десять років він був на плаву і курсував між Ригою, Таллінном та Стокгольмом. У каютах біженці сплять, а у загальних приміщеннях навчаються та відпочивають. Є їдальня та своя пральня.

За даними МВС Естонії, з кінця лютого 2022 року в країну вʼїхали понад 118 тисяч українських біженців, з яких понад 64 тисячі залишилися в країні. У звʼязку з цим премʼєр-міністр прибалтійської республіки Кая Каллас  заявляла, що біженцям не вистачає житла, роботи та місць у школах.
До речі
, премʼєр проти появи в країні великої української громади. Для її скороченнявжито драконівських заходів. Зокрема, до 2024 року кожен біженець зобовʼязаний скласти іспит з естонської мови, що для багатьох просто неможливо.

Естонія надає Україні військову допомогу і очікує, що у цому році тимчасового захисту попросять ще близько 40 тисяч українських громадян.

Щоб вирішити цю проблему, естонська влада домовилася з урядом Фінляндії про те, щоб та прийняла частину біженців з України, які осіли на території Естонії, «розділивши цей тягар».

Домовленість між країнами передбачає спільне фінансування переїзду українців. Фінська та естонська влада вважають, що зараз складно оцінити, скільки українців захочуть переїхати з Естонії до Фінляндії.

Тим часом, у Таллінні пройшла дискусія на тему українізації Естонії, формальні ознаки якої посилюється: на держустановах країни висять іноземні (українські) прапори, вже зʼявилися естонські євромонети «на славу України», а на рукавах мундирів естонських військовослужбовців нашиті «жовто-блакитні» шеврони.

Говорили і про доцільність величезної (1,1% ВВП) фінансово-військової допомоги Естонії Україні на тлі гострої нестачі грошей на потреби власного населення: зупинено багато довгоочікуваних проектів на кшталт Талліннської лікарні.

Велика кількість українських громадян в Естонії може негативно вплинути на і без того високий рівень безробіття (8%) навіть при тому, що багато хто з них з різних причин працювати не збирається в принципі. Усього 12% працездатних українців знайшли роботу. Це низькооплачувана, низькокваліфікована робота, на яку не погоджується місцеве населення. Але й українські біженці здебільшого на таку роботу не згодні. Більш кваліфіковану роботу отримати вони не можуть – не володіють естонською мовою. Тому існують на допомогу, яка становить €200 на місяць для першого члена сім'ї, €160 на місяць на кожного наступного дорослого члена сім'ї та €240 – на кожну дитину. Для естонців це достатньо великі гроші, які вони заробляють власною працею, біженці з України отримують їх без зусиль. Це обурює місцеве населення, яке не бажає нести відповідальність за переселенців.

Власний кореспондент «ОР»

54
Поставить лайк: 23
Если Вы заметите ошибку в тексте, выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы отослать информацию редактору